ABD'den gemiyle gelen lüks otomobilden 47 adet silah çıktı

ABD'DEN GEMİYLE GELEN LÜKS OTOMOBİLDEN 47 ADET SİLAH ÇIKTI

MERSİN'e, ABD'den gelen 'SATIE İSİMLİ gemiden indirilen konteynerde yapılan aramada 2 lüks otomobilin gizli bölmelerinde aralarında 'Hayalet silah' olarak bilinen Glock marka tabancalarında olduğu 47 adet silah ele geçirildi. Olayla ilgili ithalatçı şirket yetkilisi dahil 4 kişi gözaltına alındı.

Mersin limanında Gümrük muhafaza ekiplerinin yaptığı operasyonda 47 adet silah ele geçirildi.
Mersin Limanına Amerika Birleşik Devletlerinden gelen SATIE isimli gemiden indirilen konteyner Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince yapılan risk değerlendirmesi sonucunda X-Ray taramasına sevk edildi.
2 adet kullanılmış otomobilin bulunduğu beyan edilen konteynerde yapılan tarama sonucunda araçlarda şüpheli yoğunluk tespit edildi.
Tespit edilen şüpheli yoğunluklar üzerine konteyner kapakları açıldığında içinde, lüks ve hızlı otomobiller olarak bilinen , lüks 2 otomobil olduğu görüldü.
Konteynerden indirilen otomobiller detaylı olarak aranmak üzere arama hangarına alındı.
Arama hangarına getirilen patlayıcı-silah-mühimmat köpeği “Sebi” araçları arayıp , X-Ray de belirlenen şüpheli noktalara aşırı tepki verdi.
Bunu üzerine aracın kapı ve bagaj döşemeleri söküldüğünde ve araçların doğal boşluklarına gizlenmiş vaziyette aralarında “hayalet silah” olarak da bilinen Glock marka tabancalarında olduğu muhtelif markalarda 6'sı uzun namlulu 41'i tabanca olmak üzere 47 adet silah ele geçirildi.
Olay ile ilgili olarak , alıcı şirket yetkilisi dahil olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı.
Konu ile ilgili soruşturmaya Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda devam ediliyor.,

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi