Adana’da cezaevi firarisi polisi görünce ailesini rehin aldı

ADANA’DA CEZAEVİ FİRARİSİ POLİSİ GÖRÜNCE AİLESİNİ REHİN ALDI

Adana'da cezaevinden firar eden ve 9 yıl hapis cezasıyla aranan bir kişi polisin evine baskın yapması üzerine kendi kafasına silah dayayıp ailesini de rehin aldı . OLAY YERİNE GELEN ÖZEL HAREKAT POLİSİ EVE BASKIN DÜZENLEYEREK YAKLAŞIK 2 SAAT SONRA HÜKÜMLÜYÜ YAKALADI. operasyonda bir polis memurunun da kolundan yaralandığı belirtildi.

Adana'da cezaevinden firar eden ve 9 yıl hapis cezasıyla aranan bir kişi, polisin evine baskın yapması üzerine ailesini rehin alıp direndi. Olaydan 2 saat sonra firari, eve biber gazı atılarak etkisiz hale getirildi.
Olay Seyhan ilçesine bağlı Gazipaşa Mahallesi'nde meydana geldi.
İddiaya göre,33 yaşındaki Fatih Kahya hırsızlık yapmaktan girdiği Niğde Cezaevi'nden 16 Eylül 2017 tarihinde firar etti.
Kahya , 35 ayrı hırsızlık, gasp ve yankesicilikten toplam 72 yıl 10 ay 27 gün hapis cezasıyla aranıyordu.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri cezaevi firarisi ve 9 yıl hapis cezasıyla aranan Fatih Kahya'nın Gazipaşa Mahallesi'nde evine geldiğini öğrendi.
Polis firariyi yakalamak için sabah saatlerinde eve baskın düzenledi.
Söz konusu adrese şafak vakti şok bir baskın düzenleyen polis, direnişle karşılaştı. Baskını fark eden Fatih Kahya, karşısında gördüğü polislere ateş etti ancak tabanca tutukluk yaptı.
Fatih Kahya, yakalanacağını anlayınca evde bulunan ve isimleri açıklanmayan ablası ve 15-17 yaşlarındaki 2 kız yeğenini ruhsatsız tabancası ile rehin aldı.
Başlarına silah dayadığı yakınlarını öldürmekle tehdit eden suç makinesi infaz polisine ateş etti ancak silah tutukluk yaparak ateş almadı. Bunun üzerine polis geri çekildi ve devreye de özel harekat ekipleri girdi.
Kahya, teslim olmayınca 2 katlı evin çevresini Özel Harekat polisleri kuşattı. İkna çalışmasına karşın teslim olmayan Kahya'yı etkisiz hale getirmek için saat 09.00 sıralarında operasyon başlatıldı.
Evin bulunduğu caddeyi yaya ve araç trafiğine kapatan ekipler, gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra eve tırmanıp, balkondan içeriye biber gazı attı, ardından da eve girdi. Bir anda panikleyen zanlı, elindeki silahı bu kez polise doğrulttu. O esnada zanlıya müdahale etmeye çalışan bir başkomiser de Fatih Kahya'nın silahından çıkan kurşunla elinden hafif şekilde yaralandı. Zanlı da evin balkonundan dışarı çıkartılıp, zırhlı araçla emniyete götürüldü.
Elinden yaralanan polis memuru da hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı ve sağlık durumunun da iyi olduğu öğrenildi. Kahya'nın rehin aldığı ablası ile yeğenleri olaydan hiçbir zarar görmeden kurtarıldı.
Fatih Kahya'nın emniyetteki ifadesinde , Polis beni almasa her şeyi göze almıştım herkesi öldürecektim" dediği öğrenildi.
İfadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine götürülen hükümlü, burada basın mensuplarının "neden teslim olmadın" sorusu üzerine "firari adam teslim olur mu" diye yanıt verdi.
Kahya, "Polise mukavemet, adam yaralama, kişi hürriyetinden yoksun bırakma" gibi suçlamalarla adliyeye sevk edildi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi