Anamur muzundan lokum

ANAMUR MUZUNDAN LOKUM

Anamur ’da Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) kolonya ve dondurmasını yaptıkları muzun lokumunu da üretti. MUZBİR Başkanı Mehmet Güzel ise , Daha ayakkabı cilası, diş macunu, diş fırçası üreteceklerini, Hamsiden ne oluyorsa Anamur Muzu’ndan da onları yapacaklarını söyledi.

Türkiye'nin muz ihtiyacının yüzde 50'sini karşılayan Anamur'da muz üreticileri, muz ile yaptıkları alternatif ürünlere yöneldi.
MUZBİR'in öncülüğünde Anamur muzundan kolonya, dondurma ve lokum üretildi.
MUZBİR Başkanı Mehmet Güzel, yaptığı açıklamada, muzdan farklı ürünlerin üretimine başladıklarını belirterek, muz kolonyası ve dondurmasının ardından lokum ürettiklerini söyledi.
Güzel, “Muzun kabuklarından ayakkabı cilası, diş macunu, diş fırçası üretimleri olduğunu,Ancak, bunları deneme aşamasında olduklarını, Önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini belirtti.
Muz lokumun kilosunun 25, kolonyanın 5, dondurma ise kilogram fiyatının 25 lira olduğunu belirten Güzel, amaçlarının üreticilerin ürünlerini değerlendirmek olduğunu dile getirdi.
Güzel, ürünleri 2 yıllık bir değerlendirme sonucunda yapıp piyasaya sürdüklerini sözlerine ekledi.
Anamur muzundan yapılan lokumu yiyen Aziz Oktan ise, ilk defa yediğini, Kolonyasının da güzel olduğunu söyleyerek şaşırdığını belirtti.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi