ATATÜRK BÜSTÜNE ÇİRKİN SALDIRI! Sırıtarak poz verdi

ATATÜRK BÜSTÜNE ÇİRKİN SALDIRI! SIRITARAK POZ VERDİ

2 eylül günü kimliği belirsiz kişiler tarafından bir lisede bulunan Atatürk büstüne molotof atılıp yakılmaya çalışıldı.bunun üzerine ekipler güvenlik kameralarını inceleyip operasyon başlattı.Yapılan terör operasyonunda Atatürk büstüne molotof atıp yakmaya çalışan bir kişi yakalandı. zanlı yakalanınca 'özgürlük yakındır' diyerek gülmesi dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre olay Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesinde meydana geldi.
İddiaya göre 2 Eylül günü gece Gülbahçesi Kız Meslek Teknik Anadolu Lisesi bahçesine giren 2 kişiden biri Atatürk büstüne molotof attı.
Zanlı art arda 4-5 kez molotof atıp büstü yakmaya çalıştıktan sonra kaçtı. Bu anlar saniye saniye görüntülendi. Bu durumu gören okul güvenlik görevlisi hemen polise ve itfaiye ekiplerine haber verdi.
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri büstü yanmadan söndürdü.
Polis ekipleri ise güvenlik kamerasını inceleyip 16 yaşındaki zanlıyı belirledi. Polis ayrıca mahallede korsan gösteri düzenlemeye çalışan bir grubunda varlığını tespit etti.
Polis dün şafak vakti bu zanlılara yönelik operasyon başlattı.
Şafak vakti evlere yapılan baskında aralarında Atatürk büstüne molotof bombası atan şahsında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.
Zanlılar önce adli tıp birimine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.
Bu sırada Atatürk büstüne molotof atan zanlı bir taraftan oynayıp diğer taraftan basın mensuplarına "Özgürlük yakındır" diye gülerek seslenmesi dikkat çekti.
Zanlılar adli tıp biriminde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi