Belçikalı bisikletçinin imdadına ormancılar koştu

BELÇİKALI BİSİKLETÇİNİN İMDADINA ORMANCILAR KOŞTU

Mersin'in Erdemli ilçesinde ormanlık yolda kaza yapan Belçikalı bisikletçinin imdadına ormancılar yetişti. Vücudunda kırıklar olan bisikletçi ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Belçikalı bisikletçi Seteffen Jacob antrenman ve doğa keşfi için ilçeye bağlı Karayakup Mahallesi'ne çıktı.
Karaarmut mevkisinde dağın tepesinden hızla aşağı doğru seyreden Jacob, keskin virajda sert fren yapınca dengesini kaybedip yoldan çıkıp düştü.
Acılar içinde kıvranan bisikletçiyi bir süre sonra bölgede incelemelerde bulunan Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri fark etti.
Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik ve beraberindeki ormancılar bisikletçinin omuz bölgesinde kırık olabileceğini düşünerek kolunu askıya aldı. Yaralı bisiklet sürücüsü için 112 ekipleri çağrıldı.
Ambulans ile Erdemli Devlet Hastanesi'ne getirilen Belçikalı bisikletçiye acil serviste müdahale edildi.
Omzunda kırıklar ve vücudunda yaralanmalar tespit edilen bisikletçi müşahede altına alındı.
Yaşadığı kazayı anlatan Seteffen Jacob, "Dağın tepesinden aşağı doğru seyir halindeyken fren yaptığını, bisikletinin arka tekerinin kaymaya başlayıp dengesini kaybederek çok kötü düştüğünü söyledi.
Jacob, kendisine yardımcı olan Müdür Çelik ve ormancılara da teşekkür etti.
Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik ise, Karayakup'ta ormanlık bölgede bir bisikletlinin yerde olduğunu fark ederek yardımına koştuklarını belirtti.
Belçikalı bisikletçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi