Belediye yaptı Vandallar yıktı

BELEDİYE YAPTI VANDALLAR YIKTI

Mezitli Belediyesi’nin gurur projelerinden birisi olan Soli Pompeiopolis Sütunlu Caddesi, kimliği belirsiz kişi yâda kişiler tarafından tahrip edildi. Girişi demir bariyerle kapatılan yola kepçe sokan şahıslar, yola döşenen mermer blokları, cam ve ahşap döşemeleri kırdılar. Yağmur suyunu taşıması için konulan mazgal demirlerinin de parçalara ayrıldığı olayda, bisiklet yolu için yapılan beton bölüm kazılarak kullanılmaz hale getirildi.

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Soli Pompeiopolis sütunlarının yanında bulunan Mezitli Belediyesi'nin gurur projelerinden birisi olan ve Tarihi Kentler Birliği tarafından ödül alan ve içerisinde çeşitli etkinliklerinde yapılabilmesi için olanak sağlayan Sütunlu Cadde yürüyüş ve bisiklet yolu tahrip edildi.
Araç geçişini önlemek için demir bariyerlerin konulduğu yola farklı bir noktadan kepçe sokularak gerçekleşen olayda hizmetlere çok büyük maddi hasar verildi.
Yaklaşık bir yıldır vatandaşlara hizmet veren ve her gün yüzlerce insanın kullandığı Sütunlu Cadde'de bulunan mermer bloklar kırıldı. Kepçe izlerinin halen durduğu olayda, yere döşenen mermerler, cam ve ahşap bölümler kepçenin ağırlığı ile parçalara ayrılırken asıl tahribat bisiklet yolunda gerçekleşti. Su hattını kazmak amacıyla kırıldığı tahmin edilen beton yol daha sonra toprak doldurularak adeta bisikletçiler için tuzak haline getirildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, hizmetin yapılması kadar korunmasının da önemli olduğunu belirtti.
İnsanların tüm imkânlardan yararlanabilmeleri için hizmet üretmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Tarhan, "Ancak, yaptıkları bu hizmetlerin kim olduğunu bilmedikleri art niyetli kişiler tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hale getirildiğini,Herkese eşit hizmet üretmeye çalıştıklarını ama her yapılan hizmetin başına bir bekçi koyma şanslarının olmadığını, ve Zarar veren şahısları uyararak engel olmaya gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi.
Vatandaşlardan belediye hizmetlerine sahip çıkmalarını isteyen Başkan Tarhan, Vatandaşlardan, böylesi art niyetli kişileri gördükleri zaman uyarmalarını ya da gerek belediyeye gerekse bölgede bulunan güvenlik güçlerini aramalarını isteyerek,bu hizmetlerin tahrip edildiğinde hem vatandaşın hizmete ulaşmasında aksamaların yaşandığını, hem de vatandaşın parasıyla yapılan değerlerin yok edildiğini ifade etti.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi