BÜYÜKŞEHİR’DEN MUT’A HİZMET ÇIKARMASI

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUT’A HİZMET ÇIKARMASI

Ramazan ayının gelmesi ile beraber ‘Ramazan Berekettir, Hizmet İbadettir’ sloganıyla Mersin genelinde gerçekleştirdiği açılış ve temel atma programlarına ara vermeden devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan’ın 17. gününde Mut ilçesinde üç hizmet töreni birden gerçekleştirdi.

 Mersin genelinde hayata geçirdiği hizmetlerle, ilçelerdeki eksikleri hızla tamamlayarak, ilklere imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerin açılış ve temel atma törenlerine hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak Mut ilçesinde üç hizmet töreni birden gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, MESKİ tarafından yapımı tamamlanan Aşağı Köselerli Mahallesi İçme Suyu Hattı açılışı, Mut Kesimhanesi temel atma töreni ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırım ve bordür çalışmaları tamamlanan dört caddenin açılışını gerçekleştirdi.
İlk olarak MESKİ tarafından yapımı tamamlanan Aşağı Köselerli Mahallesi İçme Suyu Hattı yenileme çalışmasının açılışı yapıldı.
İçme suyu tesisinin çok eski olması, deposunun bakımsız ve mahallenin birçok yerinde şebeke hattının bulunmaması nedeniyle sağlıklı bir şekilde su verilemeyen A. Köselerli Mahallesi'nde depo bakım onarımı tamamlanan ve şebeke projesi tamamen yenilenen içme suyu hattı vatandaşların hizmetine sunuldu.
Konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, problemlerin çözümü ve eksiklerin tamamlanması adına gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti.
Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ise , Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa sürece içerisinde Mut İlçesinde eksik olan birçok hizmetin hayata geçirildiğini söyledi.
Tören sonunda A. Köselerli Mahalle Muhtarı Abdurrahman Uyar da bir teşekkür konuşması yaparak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a Mut Kilimi hediye etti.
Mut Kesimhanesi'nin temeli atıldı
Düzenlenen hizmet törenleri kapsamında ilçeye hijyenik ve modern kesimhane hizmeti verecek ve günlük 30 büyükbaş, 130 küçükbaş kesim kapasiteli Mut Kesimhanesi'nin temel atma töreni de gerçekleştirildi.
722 m2'lik kapalı alan içerisinde hizmet verecek ve son teknoloji sistemlerle donatılacak olan kesimhanenin temel atma töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, temeli atılan Mut Kesimhanesi'ni en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade etti.
Başkan Kocamaz, ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırım ve bordür çalışmaları tamamlanan Karacaoğlan Caddesi, Hükümet Caddesi, Fatma Türkon Caddesi ve Uğur Mumcu Caddesi'nde incelemelerde bulunarak, Mut Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Tepesi'nde yapımı tamamlanan Yel Değirmeni'nin açılışına katıldı.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi