BÜYÜKŞEHİR İFTAR SOFRASINI TOROSLAR’DA KURDU

BÜYÜKŞEHİR İFTAR SOFRASINI TOROSLAR’DA KURDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunu Mersin’in her köşesine taşımak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen iftar yemeğinde Toroslar ilçesindeki vatandaşlar ile bir araya geldi.

Osmaniye Semt Sahası'nda düzenlenen iftar yemeğinde Toroslar'da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Kocamaz, masaları tek tek dolaşarak misafirlerle hem sohbet etti hem de vatandaşların Ramazan-ı Şerif'ini kutladı.
Etkinlikte konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu güzel akşamda, bu feyiz ve bereket ortamında davetimize icabet edip, buraya kadar geldiğiniz için ve bu manevi coşkuya ortak olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Kocamaz,Ramazan ayının insanları bir araya getiren, birleştiren, buluşturan, kaynaştıran ve paylaştıran çok önemli bir ay olduğunu belirtTİ.
Başkan Kocamaz, İftar programlarını Büyükşehir Belediyesi olarak 30 Mart öncesinde başlattıklarını ve 3 yıldır da devam ettirdiklerini dile getirdi.
Başkan Kocamaz, Türkiye'nin tarihte ve bugün Türk olduğunu, gelecekte de Türk olarak kalacağını sözlerine ekledi.
KURULAN İFTAR SOFRALARINDA BİNLERCE VATANDAŞ DUALAR EŞLİĞİNDE EZANIN OKUNMASI İLE BERABER ORUÇLARINI AÇTI.
Yapılan Kuran-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile Ramazan ayının huzur ve bereketini aynı sofrada paylaşan vatandaşlar, birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açmanın mutluğunu yaşadı.
Ayyıldız İlahi Grubu iftar öncesi ve sonrasında ilahilerini seslendirirken, Semazenlerin gösterisi de vatandaşlara huzur dolu bir akşam yaşattı.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi