Büyükşehir’le Her Gün Hayvanları Koruma Günü

BÜYÜKŞEHİR’LE HER GÜN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Marina ve Kültür Park’ta stant kuran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hayvan sahiplerine kedi ve köpek maması dağıttı.

Sahipsiz hayvanları koruma konusunda gösterdiği hassasiyet ve hayata geçirdiği projeler ile vatandaşların takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında belirli noktalara stantlar kurarak vatandaşları bilgilendirdi.
Stantta görevli personeller tarafından hayvan hakları, hayvan sağlığı ve sahipsiz hayvanlar için yapılması gerekenler konusunda bilgilendirilen vatandaşlara kedi ve köpek maması dağıtıldı.
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve sahipsiz dostların ağırlandığı kedi evlerine vatandaşlarla birlikte mama bırakan ekipler, hayvan severlerin sorularını yanıtlayarak, vatandaşları hayvan hakları ve sahiplenme konularında bilinçlendirdi.
Hayvanların ekolojik denge için önemine değinerek, vatandaşların hayvanlara hassasiyetle yaklaşmaları gerektiğini belirten Büyükşehir Belediyesi'nde görevli veteriner hekimler, hayvanların yaşam haklarına saygılı olunması gerektiğine değindi.
Yalnızca evcil hayvanların değil doğal ortamda yaşayan hayvanları da koruma konusunda hassasiyetle yaklaşılması gerektiğine değinen veteriner hekimler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı teknik ekiplerinin ve ekipmanlarının 7 gün 24 saat hayvanların ve hayvan dostlarının hizmetinde olduğunun altını çizdi.
Yasemin Azaz,Yaklaşık 20 yıldır hayvan aktivistliği yaptığını ve Başkan Burhanettin Kocamaz'dan bu konuda çok destek aldıklarını belirtti.
Mersin'de daha önce hayvanlar konusunda hiçbir proje yapılmadığını belirterek, hayvanlarla ilgili hassasiyetin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile başladığını söyleyen Şükran Ezgimen, Hayvanları ve hayvan haklarını korumak için öncelikle el ele birlik olmaya davet ederek, Herkesin bu konuda hassasiyet göstermesini istedi.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi