Cumhuriyet ile yaşıt olan Tarsus İdmanyurdu kuruluşunu kutladı.

CUMHURİYET İLE YAŞIT OLAN TARSUS İDMANYURDU KURULUŞUNU KUTLADI.

10 Ekim 1923’te kurulan Tarsus İdmanyurdu doksan dört yaşında. sarı lacivertli ekip doksan dördüncü yıldönümlerini cumhuriyet meydanında düzenledikleri tören ile kutladı.

3. Lig 3.Grupta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu kuruluşunun 94.Yaşını kutluyor.
1923'te Şükrü Sait Borhan, Cehdi Yazıcı, Yahya Turhan, Mustafa Veysi Ekener, Cemil Uncu, İlhami Saygı tarafından yapılan girişim ile 10 Ekim 1923'te kurulan Tarsus İdmanyurdu 94 yaşında.
Kuruluşunun 94. Yıldönümünde Cumhuriyet Alanında tören düzenlendi.
Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşı okunmasıyla devam etti.
kutlamaya katılan yönetici, futbolcular ve Tarsus İdmanyurdu camiası adına açıklama yapan Kulüp Başkanı Av. Önder Ege; 1923'te yavrusu kucağında iken sevdamızın ilk formalarını diken Muazzez Borhan'a ve onun gibi fedakâr birçok isme bugün çok şey borçluyuz. Kulübümüzün geçmişinde yer alan mazimiz, Geleceğimizin de emin ellerde olduğunu bir kez daha hatırlatmaktadır. Tarsus İdmanyurdu severlerden ricamız, desteklerini her zaman olduğu gibi bugün de bizlere hissettirmeleridir. Gün birlik ve beraberlik günüdür, safları sıklaştıralım. Çok iyi biliyoruz, Tarsus İdmanyurdunu, Spor Yurdu yapan en önemli değeri taraftarıdır. Ve ilk gün olduğu gibi ''Mert Taraftarı'' bugünde kulübünün her zaman yanındadır. Biz de sonuna dek onların yanındayız.”Kulübe bugüne kadar hizmet veren yönetici, oyuncu ve çalışanlara da teşekkür ediyorum.Bu uğurda sarı lacivert sevdaya gönül veren ses olan tüm taraftarlarımıza yeni yaşın hayırlı olmasını diliyorum.
Bu camianın Başkanı ve Tarsus İdman Yurdunun bir evladı olmaktan gurur duyuyorum. Ve Büyük Tarsus İdman Yurdu Camiasının önünde saygıyla eğiliyorum, dedi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi