ERDEMLİ’DE HİZMET BEREKETİ

ERDEMLİ’DE HİZMET BEREKETİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının bereketine bereket katmaya devam ediyor. İlçelerde düzenlediği iftar programlarını açılışlar ve temel atma törenleri ile taçlandıran Büyükşehir Belediyesi, Erdemli İlçesi’nde 4 büyük projenin birden temel atma törenlerini gerçekleştirdi.


İlk olarak Çeşmeli İçme Suyu Hattı projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
Proje ile Çeşmeli Mahallesi'nde yetersiz olan içme suyu yeterli hale getirilerek, çok eski olup ekonomik ömrünü doldurmuş olan şebeke hatları yenilenecek, şebeke hattı olmayan yerlere yeni şebeke hatları çekilecek.
Çeşmeli İçme Suyu Hattı temel atma töreninde yaptığı konuşmada 3 yıl önce devraldıkları belediyenin şu anki belediye olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kendilerinin kurucu belediye olduğunu söyledi.
Başkan Kocamaz, Göreve geldiklerinde Büyükşehir'in Erdemli de dâhil Mersin'in merkez dışındaki hiçbir ilçesinde bir yapılanmasının olmadığına değindi.
“Erdemli Hali Erdemli ekonomisine can verecek”
Erdemli ilçesinde mevcut durumda bulunan ancak yıllardır yaşanan sıkıntılar dolayısıyla hayata geçirilemeyen Erdemli Hali, Büyükşehir Belediyesi sayesinde yeniden canlandırılacak.
Erdemli hali içerisinde 104 adet, Kocahasanlı hali içerisinde ise 53 adet işyerinin bulunması ve bu işyerlerinin bölgeye yetersiz gelmesi dolayısıyla Erdemli Kargıcak mevkii D-400 karayolu bitişiğine yaklaşık 60.000 m² alana sahip hal kompleksinde devam eden inşaat çalışmaları kısa sürede tamamlanarak, Erdemli halkının hizmetine sunulacak.
Erdemli Hali temel atma töreninde yaptığı konuşmasında yıllardır çeşitli nedenlerle hayata geçirilemeyen hal projesini çözüme kavuşturduklarını belirterek sözlerine başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Aslında bir ölüyü dirilttiklerini yıllardır çeşitli nedenlerle bir türlü hayata geçirilemeyen ve sürüncemede kalan bir olayı çözüme kavuşturduklarını dile getirdi.
Erdemli'ye Avrupa standartlarında itfaiye hizmet binası
Büyükşehir Belediyesi her yıl ilçelere kazandırılan Avrupa Birliği standartlarına uygun ve modern itfaiye grup amirliklerine bir yenisi daha ekledi. ‘Ramazan Berekettir, Hizmet İbadettir' sloganı ile Ramazan ayını ilçelerde açılış ve temel atmalar ile taçlandırmaya devam ediyor. Erdemli ilçesinde temeli atılan itfaiye hizmet binası tamamlandığında itfaiye biriminin kalitesini artırmak adına örnek bir bina olacak.
Aksıfat İçme Suyu Hattının temeli atıldı
Erdemli İlçesi Aksıfat grubunun Yağda-Alibeyli ve Yağda-Kızılen Mahalleleri arasında kalan isale hattının çelik borularının ekonomik ömrünü doldurması dolayısıyla yaşanan problemler dolayısıyla hatlar yeniden projelendirildi.
Aksıfat İçme Suyu Hattı temel atma töreninde 2000'li yıllarda hala suyla ilgili bir tören yapmanın ve o bölgede yaşayan insanlara hizmet olarak su götürmenin utanç verici bir hadise olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, bu durumun ülkeyi yönetenlerin ve siyasetçilerin ayıbı olduğunu belirtti.
Başkan Kocamaz, Türkiye'de siyasetin hizmet amaçlı değil de sadece göz doldurmaya yönelik, günü kurtarmaya yönelik yapıldığını söyledi.
Konuşmasında Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı hizmetlere sahip çıkanların olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, “bu çalışmaları yaparken bazı yerlerde yapılan yola birilerinin gelip sahip çıktığını duyduklarını ifade etti.
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Güzeloluk Mahallesi'nin bölgenin en gelişmiş mahallesi olmasına rağmen hala su probleminin olmasının ülke adına utanç meselesi olduğunu söyledi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi