Gizemli kazı alanı sessizliğe büründü

GİZEMLİ KAZI ALANI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Tarsus 'ta 1 yılını doldurduktan sonra ani bir kararla kapatılan gizemli kazı alanı derin bir sessizliğe büründü. Kimsenin konuşmadığı mahallede yaşayan 80 yaşındaki Gürciye Önalanlar, kazı alanından birilerinin çuval çuval bir şey götürdüklerini ancak götürülen şeyin ne olduğunu bilmediğini söyledi.

82 Evler Mahallesi'nde, MİT ve Özel Harekat polislerinin gözetiminde 1 yıl süren gizemli kazı çalışmalarının Türkiye gündemine oturmasıyla 3 Kasım'da ani bir kararla bitirildi.
Bütün şehir 'Kral Dakyanus'un hazinesi bulundu', 'Hz. Musa'nın 2600 yıldır kayıp sandukası aranıyor', Yeraltı şehrine ulaşıldı', 'Tonlarca altın çıktı' gibi efsanelerle çalkalanırken, milletvekillerinin bile alınmadığı kazı halen gizemini korumaya devam ediyor.
Adeta sessizliğe bürünen bölgede, kimse konuşmaya yanaşmıyor.
80 yaşındaki Gürciye ve 85 yaşındaki eşi Salim Önalanlar, evlerinin çatladığını, korktuklarını söylediler.
Gürciye Önalanlar, “Burada ne yaptıklarını hiç bilmediğini,Ancak toprak kazıldığını, Evinin arka tarafında çatlamalar olduğunu söyleyerek mağdur olduklarını belirtti.
Tehlikede olduklarını belirten Gürciye Önalanlar, devletten evlerini yaptırmasını istedi.
Gürciye Önalanlar, “Buradan ilk gelen ekibin çanta çanta götürdüğünü , ama ne götürdüklerini bilmediğini söyledi.
Gürciye Önalanlar'ın eşi Selim Önalanlar ise, burasının kazıldığını, evlerinin altının boş olduğunu ne yapacaklarını şaşırdıklarını ve güçlerinin olmadığı için ellerinden bir şey gelmediğini ifade etti.
Kazı yapılan alanın üzeri üstü toprak dökülerek, kapatıldı.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi