BAŞKAN CAN, MAZBATASINI ALARAK GÖREVE BAŞLADI
Polis Haftasında Şehit Polis Aileleri unutulmadı
Çiftçiler TARSİM’in tutumundan endişeli
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Teknoloji Tasarım ve Resim Çalışmaları Sergisi Açıldı

Teknoloji Tasarım ve Resim Çalışmaları Sergisi Açıldı
Şehit Yurdakul Alcan İlköğretim Okulu Resim öğretmeni Kadriye Gümüş ve Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Havana Tarsuslu, Rahime Çelik Demirezer tarafından hazırlanan serginin açılışını Tarsus ilçe Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi yaptı
30.05.2012 / 22:02

 

Öğrencilerin bir sene boyunca hazırladıkları teknoloji tasarım ve resim çalışmalarının yer aldığı sergi gezen Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Bir süre öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti. Kaymakamımız, öğrencilerin hazırladıkları projeleri tek tek gezerek sorumlu öğrencilerden bilgi aldı. Yapılan çalışmaları çok beğendiğini söyleyen Kaymakam Güldbi,öğrencilerin şimdiden teknoloji ve tasarım alanlarına yönlendirilmesi ve bu alanlarda çalışmalar yapması öğrencilerimize önemli yetenekler kazandıracaktır, dedi.

 

Sergiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Tarsuslu ve Mehmet Gürsoy, Tarsus Anadolu Öğretmen Lisesi Müd. Mehmet Dayıoğlu, okul müdürleri ve veliler katıldılar. Okul Müdürü Sabit Öz serginin gezilmesinden sonra Kaymakamımız Orhan Şefik Güldibi’ne okulun eğitim-veli durumu ve özellikle TKY uygulamaları alanında elde edilen Mersin 1.liği ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Şehit Yurdakul Alcan İlköğretim Okulu velileri kitap okuma yarışmasında ter döktüler.1.si 23 Mart Cuma günü Pedagog Adem Güneş’in “Çocuk Terbiyesinde Doğru Bilinen yanlışlar” adlı kitabından yapılan ve 92 kişinin katıldığı yarışmanın 2.si 17 Mayıs Perşembe günü Nevzat Tarhan’ın “Sen Ben ve Çocuklarımız” adlı kitabından yapılmıştır. Okul Müdürü Sabit ÖZ etkinliğin amacının; “Hem velilerimizin çocukları ile ilgili alana hitap eden kitapları okumalarını sağlamak hem de çocuklarının yaşadığı sınav heyecanını anlamalarını sağlamak.”olduğunu belirtti. Soruların Türkçe Öğretmeni Betül Demir Özdamarlar tarafında hazırlandığını ve optik okuyucu ile okunduğunu, salonlara velilerin isimlerinin okunarak alındığını belirten Okul Müdürü Sabit Öz, yapılan etkinliğin velilerde heyecan oluşturduğunu söyledi. Yarışmada 1.olan Leyla Özer, 2.olan Hatice Bozkurt(İlk yarışmanın 1.si) 3.olan Tülin Doğan’a hediyelerini Kaymakamımız Orhan Şefik Güldibi takdim ettiler. Kaymakamımız velilerle bir süre sohbet ettikten sonra böyle bir etkinlikte yer aldıkları ve çocuklarına kitap okuma noktasında örnek oldukları için kendilerini tebrik etti.
 


Bu haber toplam 1000 defa okundu
YAZARLAR