BAŞKAN CAN, MAZBATASINI ALARAK GÖREVE BAŞLADI
Polis Haftasında Şehit Polis Aileleri unutulmadı
Çiftçiler TARSİM’in tutumundan endişeli
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarsus Kurtuluş Törenlerine Hazır

Tarsus Kurtuluş Törenlerine Hazır
Mersin'in Tarsus ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 91.yıl dönümü kutlamalarının hazırlıkları tamamlandı.21 Aralık Cuma günü başlayacak kutlamalar 27 Aralık'ta sona erecek.
20.12.2012 / 01:05

            Etkinliğin ilk programı 21 Aralık 2012 Cuma günü saat 09.00’da Okullararası Kurtuluş Bayramı Kros Koşusu ile başlayacak.  Aynı gün saat 11.15’te Eski Camide şehitler için Mevlid-i Şerif okunacak.

22 Aralık Cumartesi günü Belediye yemekhanesinde saat 10.00’da Satranç müsabakası, 23 Aralık Pazar günü ise fuaye salonunda saat 13.30’da Briç müsabakası düzenlenecek. 

26 Aralık Çarşamba günü saat 11.00’de Makam Meydanında Kurtuluş Yürüyüşü yapılacak. Saat 14.00’da Erkut Kuzeyman Stadı yanında Erzurum Çiftlik Atlı Spor Cirit ekibinin cirit gösterisi, saat 18.30’da  Cumhuriyet meydanında ‘Sinsin oyunu’ ve Kilis Davul Show ekibinin gösterisinin yanında havai fişek gösterileri olacak.

27 Aralık Perşembe günü ise 08.00’da Belediye Başkanlığında  tebriklerin kabulü ile başlayacak program şöyle devam ediyor: “08.45’de Kuva-i Milliye Meydanında temsili Milis kuvvetlerinin karşılanması ve Şehitler Abidesinde çelenk sunumunun ardından Cumhuriyet alanına geçilecek. Burada saat 10.00’da Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yapacak. Akabinde Tarsus HEM Halk ve A.S.O. Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi, Ankara Ayaş Gökler ekibi, Bursa Kılıç-Kalkan ekibi, Bursa Mehteran takımı, Aydın Sultan Hisar Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ve Kilis Davul Zurna Show’un gösterileri olacak.

Cumhuriyet Alanındaki son etkinlik ise merasim geçidi olacak. Cumhuriyet Meydanındaki törenin bitiminden sonra saat 14.00’da belediye tarafından Altaylılar Mahallesi’nde yaptırılan Prof.Dr. Turan Yazgan Parkı, saat 14.30’da Kırklar sırtı Mahallesi’nde yaptırılan Şehit Polis M. Ali Ünal Parkı ve saat 15.00’da İclal Ekenler Lisesi yanında yapılan Gaspıralı İsmail Parkı’nın açılışları gerçekleştirilecek.

Akşam ise saat 19.30’da 75. Yıl Kültür Merkezi’nde Recep Ergül, Kurtuluş Türküleri konseri verecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Tarsus’un Düşman İşgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlamalarını oldukça kapsamlı ve geniş bir programla gerçekleştireceklerini belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, etkinliklerin tüm halkın katılımıyla dolu dolu kutlanacağını söyledi.

Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü kutlama etkinliklerinin adına yakışır bir şekilde kutlanacağını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bundan 91 yıl önce Atalarımızın kanları, canları pahasına verdikleri kutsal kurtuluş mücadeleleri neticesinde düşman çizmelerinden temizledikleri bu güzel kentimizin kurtuluş etkinliklerinde bütün Tarsusluları yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Editör: Derviş ÖZKARDEŞ


Bu haber toplam 1713 defa okundu
YAZARLAR