İNCİR ŞÖLENİ COŞKUYLA KUTLANDI

İNCİR ŞÖLENİ COŞKUYLA KUTLANDI

Tarsus Belediyesi ile Göçük Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen 2. İncir Şöleni coşkuyla kutlandı.

Göçük Mahallesi'nde gerçekleşen programa Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Cumhur Ali Taşkın, Serdal Kuyucuoğlu, Hüseyin Çamak, Kültür eski Bakanı İstemihan Talay ve Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, oda ve dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış konuşmasını yapana Göçük Mahalle Muhtarı Murat Ramazan Benli, amaçlarının Tarsus incirini tanıtmak olduğunu söyledi.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yaptığı konuşmada geleceğin teminatı olan çocuklara daha iyi bir Tarsus bırakmak için çalıştıklarını, Tarsus'a ait ürünlerin tanıtılmasına katkı sağladıklarını söyledi.
Daha sonra Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Cumhur Ali Taşkın, Serdal Kuyucuoğlu, Hüseyin Çamak, Baki Şimşek, Kültür eski Bakanı İstemihan Talay ve Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, günün anlam ve önemine değinen konuşmalar yaptı.
Yaklaşık 10 bin kişinin doldurduğu programda konser bölümünde ilk olarak Tarsus Türk Halk Müziği Derneği sahne aldı.
Ardından TRT Sanatçılarından Nilgün Kızılcı ve Sıtkı Akın konser verdi.
Gül Ahmet Yiğit ise sazıyla sözüyle izleyenleri eğlendirirken, son olarak sahne alan Ankaralı Ayşe sevenlerini coşturdu.
Programda ayrıca, En iyi İncir Yetiştiriciliğinde birinci olan Yunus Aydın, ikinci olan Aydın Çalışkan ve üçüncü olan Durmuş Göçer'e protokol üyeleri ödüllerini verdi.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi