İnternetten tüfek alıp zincirleme gasp yapan zanlılar yakalandı

İNTERNETTEN TÜFEK ALIP ZİNCİRLEME GASP YAPAN ZANLILAR YAKALANDI

5 gün arayla iki gasp birden olunca adana emniyet müdürü selami yıldız özel bir ekip oluşturulmasını istedi. Yıldız'ın bizzat yönettiği ekib 422 güvenlik kamerasını saatlerce incelemeye aldı.incelemenin ardından tarsus ve adanada internetten satın aldıkları pompalı tüfek ile 3 gasp olayı gerçekleştiren şüpheliler yakalandı.

Adana'da internetten satın aldıkları pompalı tüfek ile iki market ve bir pizzacıdan 20 bin lira gasp eden zanlılar, Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın bizzat yönettiği ekibin 422 güvenlik kamerasını saatlerce incelemesinden sonra evlerinde yakalandı.
İlk olay, 10 Ekim günü Mersin'in Tarsus ilçesindeki bir markette meydana geldi. Yüzleri kar maskeli iki kişi elindeki pompalı tüfekle girdiği marketin kasasında bulunan 11 bin 655 lirayı çalarak kayıplara karıştı. Market çalışanlarının haber vermesi üzerine harekete geçen polis, gaspçıları yakalamak için çalışmaya başladı.
Daha sonra ise aynı şüpheliler 29 Ekim günü Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Selahattin Eyyubi Mahallesi Mustafa Kemalpaşa Bulvarı'ndaki bir pizzacı dükkanına yüzlerinde kar maskesi ve ellerinde silahla girip çalışana silah doğrultarak kasadaki paraları vermesini söyledi. Ölümle tehdit edilen genç adam kasada bulunan bin 700 lirayı şüphelilere verdi. Zanlılar kayıplara karıştı. Polis olay yerine gelerek gerekli incelemeleri yapıp zanlıları bulmak için çalışma başlattı.
Aynı kişiler bu olaydan 5 gün sonra ise Adana'nın Sarıçam ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bulunan markete pompalı tüfekle girdi. Zanlılar, çalışanları ölümle tehdit ederek kasada bulunan 6 bin 400 lirayı alıp kayıplara karıştı.
Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Adana'da 5 gün arayla iki gasp birden olunca ikinci gasp olayının yaşandığı markete gelip bizzat olay yerinde inceleme başlattı. Yıldız, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekiplerine bu gasp olaylarının mutlaka çözülmesi gerektiğini bunun için özel ekip oluşturulmasını, marketin ve zanlıların geliş ve kaçış güzergahı üzerindeki bütün güvenlik kameralarının incelenmesi talimatını verdi. Talimat üzerine gasp büro masasındaki deneyimli polislerden özel bir ekip oluşturuldu.
Özel ekip önce Yıldız'ın talimatı doğrultusunda 2 olayda zanlıların kaçabileceği ve geliş noktasındaki bütün güvenlik kamerası görüntülerini topladı. Özel ekipten 2 polis toplanan 422 güvenlik kamerasını 96 saatte saniye saniye izleyerek zanlıların gasp olayını gerçekleştirmek için geldiği otomobilin plakasını saptadı. otomobilin bir çok suçtan kaydı bulunan şahısa ait olduğunu ortaya çıkardı. suçları ise arkadaşıyla birlikte gerçekleştirdiğini belirledi.
Polis 4 günde zanlıları saptayınca operasyonu bizzat yöneten Yıldız, 8 Kasım sabahı şafak vakti zanlıların yaşadığı iki ayrı eve baskın yapılması emrini verdi. Bu emir doğrultusunda polis zanlıyı yaşadığı evinde, arkadaşını ise evinde uyurken yakaladı. Zanlılar emniyete getirilerek sorguya aldı.
Polis evde yaptığı aramada pompalı tüfek ve bir de tabanca ele geçirdi. Yapılan incelemede pompalı tüfek ve tabancanın ruhsatsız olduğu pompalı tüfeğin internet üzerinden satın alındığını belirlendi.
Polis zanlılarla ilgili araştırmayı derinleştirdiğinde aynı zanlıların Tarsus'ta bir market gasbına karıştığını saptadı.
Polis zanlıları, "tasarlayarak zincirleme gasp" suçundan ifadelerini aldıktan sonra adliyeye sevk etti. Zanlılar çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi