KADER’E MORAL ZİYARETİ

KADER’E MORAL ZİYARETİ

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, böbrek yetmezliği hastalığı ile boğuşan, koruyucu ailesi olduğu minik Kader’e böbreğini veren Mustafa Boyraz ve ailesini ziyaret etti. Başkan Tarhan, küçük kızın tedavisi için hastaneye ulaşımını sağlayacaklarını söyledi.

MERSİN'de koruyucu ailesi olan Mustafa Boyraz'ın verdiği böbrekle hayata tutunan 12 yaşındaki Kader Yılmaz, sağlığına kavuşacağı günü iple çekiyor.
2013 yılında koruyucu aile olmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na başvuran Mustafa ve Azize Boyraz çifti, böbrek yetmezliği sorunu yaşayan Kaderi görmeden, koruyucu aile olmayı kabul etti.
Ancak, daha sonra rahatsızlığı artan Kader, böbrek nakli için uygun doku beklerken müjdeli haber yine Mustafa Boyraz'dan geldi.
Bu süreçte trafik kazası geçiren ve engelli duruma düşerek işini de kaybeden Mustafa Boyraz, hiç düşünmeden Kader'e böbreğini verdi.
Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Belediye Meclis Üyesi ve 75'nci Yıl Mahalle Muhtarıyla birlikte Kader ve aileyi ziyaret etti.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, aileden tedavi sürecinde yaşananlar hakkında bilgi alan Başkan Tarhan, Kader'i de odasında ziyaret ederek, bir süre birlikte oyun oynadı.
Kader'in hayatını kurtardığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Mustafa Boyraz, "Kader'i görmeden yanlarına almaya karar verdiklerini ve böyle bir çocuğun hayatına dokunmak istediklerini-, Kader'in tedavisi için çok mücadele ettiklerini ifade etti.
Ailesine kendisi için yaptıklarından dolayı minnettar olduğunu ifade eden küçük Kader ise, "Ben ailemin desteği ile kendimi daha iyi hissediyorum. Hastalığım boyunca sürekli yanımda oldular. İyileşince gezip tozmak diğer yaşıtlarla birlikte oyunlar oynamak istiyorum" diye konuştu.
Aileyi ve kader'i tanımış olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, “Biz belediye olarak çeşitli hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Ancak, kentin herhangi bir yerinde bir çocuk ayakkabısız geziyorsa bana göre belediye başkanı görevini yapmıyor demektir. Biz de bir yandan hizmet üretirken diğer taraftan bu tür eksiklikleri ve sıkıntıları tespit edecek bir çalışma prensibi belirledik. Gönüllü Evlerimizi bu amaçla kurduk. İstedik ki vatandaşlarımız belediyeden bağımsız olarak, kimin ne derdi var, kimin hastası var tespit etsin, bu insanlarla sürekli diyalog halinde olsunlar” dedi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi