MERSİN'DE 9 TON SAHTE ŞAMPUAN ELE GEÇİRİLDİ

MERSİN'DE 9 TON SAHTE ŞAMPUAN ELE GEÇİRİLDİ

Mersin'de, sahte temizlik malzemesi üretimi yapıldığı belirlenen bir bağ evine operasyon düzenlenDİ. OPERASYONDA 4 bin 560 kilogram sıvı deterjan ile değişik markalarda 4 bin 680 şampuan bulundu.

MERSİN'de bir bağ evine düzenlenen operasyonda değişik markalara ait yaklaşık 9 TON SAHTE ŞAMPUAN VE TEMİZLİK MALZEMESİ İLE DOLUMA HAZIR ŞAMPUAN KUTULARI VE ETİKETLER ELE GEÇİRİLDİ.
Kentte piyasaya sahte deterjan ve şampuan sürüldüğü istihbaratını alan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Akdeniz İlçesi Bağcılar Mahallesi'nde, bir bağ evine operasyon düzenledi.
Sahte ürün imalathanesine dönüştürülen bağ evinde 4 bin 560 kilo sıvı kimyasal madde, 4 bin 680 adet değişik markalara ait şampuan, 72 bin adet değişik markalara ait marka etiketi, 9 bin 90 adet doluma hazır şampuan kutusu ve kapağı, 36 adet merhem, 17 bin adet merhem kutusu ve etiketi bulundu.
Ekipler, yaptıkları incelemelerde sahte ürün yapımında kullanılan 1 adet dolum için kullanılan kompresör, 4 adet dolum makinesi tankı, 2 adet hassas terazi, 3 adet ambalaj, dolum ve yapıştırma makinesi ele geçirdi.
Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alınırken, 3 kamyon dolusu sahte ürüne el konuldu.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi