MERSİN'DE JANDARMADAN SAHTE İÇKİ İMALATÇILARINA ŞOK BASKIN

MERSİN'DE JANDARMADAN SAHTE İÇKİ İMALATÇILARINA ŞOK BASKIN

Jandarma tarafından sahte içki imalatçılarına şok baskın düzenlendi. MERSİN İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalarda kaçak içki üretimi yapılan bir imalathane ortaya çıkarıldı. Operasyonla suçüstü yakalanan 4 zanlı gözaltına alınırken, piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış çok miktarda sahte içki ve malzemeye el konuldu.

Çamlıyayla, Yenişehir, Erdemli ve Silifke ilçelerinde sahte içki üretim ve satışları sonucunda meydana gelen ölüm olaylarının tekrar yaşanmasının önlenmesi amacıyla geniş çaplı soruşturma başlatıldı
Bu kapsamda, bir istihbaratı değerlendiren jandarma ekipleri, Erdemli İlçesi Çeşmeli Mahallesi'nde kiralanan müstakil bir evin kaçak içki imalathanesine çevrildiğini belirledi.
Bunun üzerine harekete geçen jandarma, eve operasyon düzenledi.
Düzenlenen operasyonda, sahte içki üretimi yapılan bir imalathane ortaya çıkarılırken, piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış çok sayıda sahte içki ile sahte içki yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.
Mersin Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erdemli ilçesi Çeşmeli Mahallesi'nde kiraladıkları evde sahte içki üretimi yaptıkları belirlenen şahıslara yönelik operasyon düzenledi.
İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, sahte içki üretimi yaparak piyasaya sürdükleri belirlenen 4 kişi gözaltına alınırken, evde yapılan aramalarda, bin 410 litre rakı, 346 litre votka ve 185 litre viski olmak üzere toplam 2 bin 771 şişe sahte içki ele geçirildi.
Satışa hazır hale getirilen sahte içkilerin yanı sıra, ayrıca sahte içki üretiminde kullanılan 260 litre etil alkol, 9 bin 75 adet boş şişe ve şişe kapağı, 17 bin 500 adet alkollü şişe etiketi, 45 adet 19 litrelik doğal kaynak suyu, 13 adet 20 litrelik boş etil alkol bidonu, 8 adet 60 litrelik boş bidon, 500 ve 300'er litrelik su tankları, karıştırıcı, plastik hortum ve elektrik kabloları ele geçirildi.
Olayla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli sorgulanmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülürken, şüphelilere ÖTV genel tebliğine göre toplam 243 bin 022 lira, olayda kullanılan araca ise 2 bin 369 lira idari para cezası uygulandı.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi