Mersin'de Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

MERSİN'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ, MERSİN’DE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI. Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından kutlamalar kültür merkezinde devam etti. mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin ederken Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci ve Öğretmen Korosu bir konser verdi

Mersin'de Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Etkinlik öncesinde, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
Buradaki törenin ardından Kültür Merkezi'nde devam eden kutlamalara, Vali Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Vali Su, öğretmenliğin, Türk kültürü ve inancında 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' ifadesiyle en güzel şekilde belirtildiği gibi bedeli hiçbir maddi karşılıkla ödenemeyecek kadar önem atfedilen bir meslek olarak görüldüğünü söyledi.
Su, Öğretmenlerin, geleceğin teminatı olan çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirerek, binlerce yıldır dünyaya yön vermiş Türk Milletinin geleceğin dünyasında da en güçlü şekilde var olmasını sağlayacak son derece kutsal bir görev icra ettiklerini vurguladı.
Vali Su, bugün yemin ederek bu şerefli mesleğin mensupları arasına katılacak genç öğretmenlerin başarı çıtasını daha da yukarı taşıyacaklarına inandığını ifade ederek, Öğretmenler Günü'nü kutladı.
Mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler adına Pınar Kızılbulak Çiftçi, emekli öğretmenler adına ise Hayrettin Yaşar Yavuz'un birer konuşma yaptığı törende, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci ve Öğretmen Korosu bir konser verdi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi