Mersin İdmanyurdu'nda yeni başkan Hamit İzol

MERSİN İDMANYURDU'NDA YENİ BAŞKAN HAMİT İZOL

TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun olağanüstü kongresi gerçekleştirildi.194 üyeden kongreye katılan 95'nin oyunu alan Hamitİzol, Kırmızı-Lacivertli Takımın Yeni Başkanı oldu.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Mersin İdmanyurdu'nda, kulüp başkanlığına Hamit İzol seçildi.
Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Mersin İdmanyurdu'nun olağanüstü kongresinde, mevcut başkan Mahmut Karak aday olmazken, daha önce adaylığını açıklayan taraftar grubu liderlerinden Alaattin Bulut'da adaylığını geri çekti.
Hamit İzol başkanlığında oluşturulan tek liste ile gidilen seçimlerde, 194 üyesi bulunan Mersin İdmanyurdu'nun başkanlığına, kongreye katılan 95 üyenin oyunu alan İzol seçildi.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan'ın da katıldığı kongrede, divan başkanlığının oluşturulmasının ardından konuşan eski kulüp başkanı Mahmut Karak, tarihi başarılarla dolu olan Mersin İdmanyurdu'nda 1 yıl süre ile başkanlık yapmanın gururunu ve onurunu yaşadığını söyledi.
Bu süre zarfında kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür eden Karak,kendinden sonra gelecek yeni yönetime başarılar dileyerek, yeni yönetimin sonuna kadar yanında olacağını vurguladı.
Yönetimleri sırasında yalnız bırakıldıklarını savunan Karak, yalnız kaldıklarını defalarca dile getirdiklerini, gelecek olan yönetimin ise böyle bir zorluk çekmemesini diledi.
Karak'ın konuşmasının ardından yönetim, denetim ve bilanço raporları okunarak ibra edilirken, kulübün toplam borcunun 90 milyon 311 bin lira olduğu ifade edildi. Kongrede ayrıca, 25 kişilik yönetim kurulu sayısı oy birliği ile 19'a düşürüldü.
Karak'ın istifa ederek olağanüstü kongre kararı almasının ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile bu konuyu görüştüklerini söyleyen Hamit İzol ise, bu görüşmenin ardından takımı sahipsiz bırakmamak adına aday olduklarını söyledi.
Başkan Kocamaz'ın da kendilerine destek sözü verdiğini vurgulayan İzol, amacımız, takımı bu zor süreçten çıkarmak olacaktır" şeklinde konuştu.
İzol,Takımın mevcut borcunun makul bir seviyeye çekilmediği müddetçe ödenmesinin mümkün olmayacağını vurguladı.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, Hamit İzol, Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanlığına seçildi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi