Meski Gülnar ilçesinde içmesuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi

MESKİ GÜLNAR İLÇESİNDE İÇMESUYU ALTYAPI ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) Gülnar İlçesine bağlı Dayıcık Mahallesinin kullanım ömrünü tamamlayan içmesuyu şebekesini yenileme ve Yassıbağ, Taşoluk ve Yeniceköy mahallelerine yeni içmesuyu depo yapım çalışmalarını tamamladı.

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından, 13 ilçe merkezlerinde ve mahallelerinde sık sık arızalara neden olan alt yapı hatlarını daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek içmesuyu borularıyla yenilemeye ve içmesuyu ihtiyacını karşılamak için yeni içmesuyu depo yapımına devam ediyor.
Yassıbağ ve Taşoluk Mahallelerinde 75 metreküp, Yeniceköy Mahallesinde ise 50 metreküp kapasiteli yeni içmesuyu deposu inşa edildi.
İçmesuyu şebeke bağlantıları tamamlanarak mahalle sakinlerinin daha sağlıklı ve kesintisiz içmesuyuna kavuşması sağlandı.
MESKİ ekipleri, Gülnar ilçesine bağlı Dayıcık mahallesinin içmesuyu şebekesini yeniledi.
Sık sık arızalara neden olan ve kullanım ömrünü tamamlayan içmesuyu hatlarını yenileyen MESKİ sayesinde mahalle sakinleri daha sağlıklı ve uzun yıllar sorunsuz kullanabilecekleri alt yapıya kavuştu.
MESKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “ Gülnar İlçesi'nin yeni içmesuyu depoları ve içmesuyu şebekesi yenilenen mahallelerinde yaşayan vatandaşların sağlıklı içmesuyu şebeke hattı sayesinde daha kaliteli su tüketecekleri,Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın talimatları doğrultusunda İl genelinde kullanım ömrünü tamamlayan içmesuyu hatlarını yenileme çalışmalarını ve yeni içmesuyu depo inşaat çalışmalarını sürdürdüklerini,Yürüttükleri alt yapı çalışmaları sayesinde vatandaşların yaşam kalitesine katkıda bulundukları ifade edildi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi