Pet şişeni Sokağa Değil, Potaya At

PET ŞİŞENİ SOKAĞA DEĞİL, POTAYA AT

Toroslar belediyes geri dönüşüm projelerine bir yenisini daha ekledi. farkındalik oluşturmak amacıyla basketbol potası şeklinde pet şişe kutuları hazırladı. “Pet şişeni Sokağa Değil, Potaya At’ sloganıyla hazırlanan basketbol potası görünümlü pet şişe kutuları ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirilecek.

Toroslar Belediyesi, çocuklarda çevre temizliği bilincini geliştirmek ve geri dönüşümde farkındalık oluşturmak amacıyla basketbol potası şeklinde pet şiş kutuları hazırladı.
Toroslar Belediyesi Eski araç lastiklerinden ve pet şişelerden saksı, eski tenekelerden sokak hayvanlarına su kabı, bayat ekmek ve atık pil toplama kutuları gibi hayata geçirdiği birçok geri dönüşüm projesine bir yenisini daha ekledi.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Park ve Bahçeler Müdürlüğü marifetiyle yapılan basketbol potası şeklindeki pet şişe kutusunu inceleyerek, kendisi de bir atış denemesi yaptı.
Hem kentin çevre temizliğine katkı sunmak hem de çöp kutularının kullanımını daha eğlenceli hale getirmek amacıyla uygulanan projeyi hayata geçiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Başkan Tuna; Özellikle çevrenin kirlenmemesi yönünde çocukların dikkatini çekerek, geri dönüşüm bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirdikleri bir geri dönüşüm projesi olduğunu, İşte bu projenin de bu anlamda bir farkındalık oluşturmak amacıyla yapıldığını söyledi.
Toroslar Belediyesi önümüzdeki günlerde ‘Pet Şişeni Sokağa Değil, Potaya At” sloganıyla hayata geçirdikleri basketbol potası şeklindeki pet şişe kutularını ilçenin değişik mahallelerine yerleştirecek.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi