Silifke Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

SİLİFKE ATAKENT ATIKSU ARITMA TESİSİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ramazan ayının gelmesi ile beraber ilçelerde Ramazan etkinlikleri ve açılış programlarına hız kesmeden devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Silifke ilçesinde gerçekleştirdiği açılış programı kapsamında Silifke sahillerini mavi bayrak standardına ulaştırmak amacıyla kapasite artırımı ve rehabilitasyon çalışmaları tamamlanan Silifke Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

3.600 m3/gün olan mevcut kapasitesi yetmediği için MESKİ tarafından kapasitesi 6.800 m3/gün olacak şekilde ekipmanları revize edilen arıtma tesisinin açılışı ilçede sevinçle karşılandı.
Atakent Mahalle Muhtarı Alper Doğan ise bir teşekkür konuşması yaparak, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ'ye mahallede yapılan hizmetler ve eksikliklerin tamamlanması için sarf edilen yoğun çabalarından dolayı teşekkür etti.
Açılış programında konuşma yapan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut ,Silifke'nin çok önemli bir sahil şeridine sahip olduğunu ancak Silifke genelinde yaşanan arıtma sorunu nedeniyle bölgenin değerlendirilemediğini ifade etti.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise , Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra MESKİ tarafından da ilçelerde bir hizmet atağına gidildiğini ifade etti.
Başkan Kocamaz, kapasite artırımı yapılan Atakent Atıksu Arıtma Tesisi'nin mevcut sorunların çözümünde büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek, kapasite artırımı yapılan tesis incelendi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi