TARSUS JANDARMA ARAÇ YANDI

TARSUS JANDARMA ARAÇ YANDI

Tarsus'ta Jandarma komutanlığına ait araç bir görevin ifası için seyir halindeyken elektrik aksamında meydana gelen kısa devre neticesinde yanmaya başladı. aracı kısa sürede saran alevler vatandaşların yangın söndürme tüpleriyle yaptıkları müdahaleye rağmen söndürülemedi. ALEVLERİN SARDIĞI ARAÇ TAMAMEN YANARAK HURDAYA DÖNDÜ.

Saat 13.10 sıralarında bir göreve gitmek üzere içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri araç seyir halindeyken, motor kısmından dumanlar yükselince aracı kullanan sürücü sağa yanaşarak durdu.
Bir anda parlayan alevler Jandarmaya ait aracı sarınca içindeki personel kendilerini son anda dışarı attı.
Çevredeki vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirirlerken bir yandan yangın söndürme tüpleri ile yanan askeri aracı söndürmeye çalıştılar.
Aracı saran alevler yangın söndürme tüpleriyle yapılan müdahale ile biraz olsun küçülse de, bir anda yeniden parlayarak aracı ve içindeki elektronik cihaz ve telsizleri sardı.
Olay yerine gelen itfaiye ekibi yanan aracı söndürmek için yaptığı çalışma sonucu alevleri kontrol altına aldı.
Yangının söndürülerek kontrol altına alınmasının arsından askeri araç içinden yanmış halde bir adet G 3 piyade tüfeği çıkarıldı.
Meydana gelen yangının elektrik akamsındaki kısa devrenin motor kısmındaki yanıcı maddeleri tutuşturması ve daha sonradan aracı tamamen sarmasından kaynaklandığı öğrenildi.
Yangın sırasında bazı vatandaşların cep telefonlarıyla görüntü alma çabaları da gözden kaçmadı.

 

         

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi