Tarsus'ta 15 Öğrenci Parfümden Zehirlendi

TARSUS'TA 15 ÖĞRENCİ PARFÜMDEN ZEHİRLENDİ

Geniz yanması, soğuk terleme ve öksürükle birlikte öğrenciler bir anda kendilerini sınıf dışına attılar. sınıfta yükselen koku nedeniyle etkilenen öğrenciler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal da hastaneye giderek öğrencileri ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı.

Olay merkez Kavaklı Mahallesi, Çukurova Sanayi Orta Okulunda yaşandı.
Alınan bilgiye göre, 7/E sınıfı öğrencileri, sınıfta yükselen koku nedeniyle etkilendi.
Geniz yanması, soğuk terleme ve öksürükle birlikte öğrenciler bir anda kendilerini sınıf dışına attılar.
Okul idaresi ise öğrencilerin durumundan şüphelenerek kendi imkanlarıyla 2'si erkek, 13'ü kız olmak üzere toplam 15 öğrenciyi hastaneye götürdüler.
Tedavisi süren öğrencileri ziyaret eden Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ile İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli doktorlardan bilgi aldı.
Kaymakam Ünal, yaptığı açıklamada ilk belirlemelere göre, sınıfta 2 adet kırık parfüm şişesi bulunduğunu, olayın kesin nedenin tespiti için ilgili kurumlara talimat verdiklerini ve soruşturma başlattıklarını söyledi.
Öğrencilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydeden Kaymakam Ünal, tedbir amacıyla öğrencilerin belli süre müşahede altında tutulacaklarını ifade etti.
Kaymakam Ünal'ın talimatıyla Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 4 kişilik ekip okula giderek olayın nasıl meydana geldiğini araştıracak.
Öte yandan zehirlenen öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi