Tarsus’ta ‘Gülümse Çocuk’ projesinde yer alan 100 öğrenci becerilerini sergiledi.

TARSUS’TA ‘GÜLÜMSE ÇOCUK’ PROJESİNDE YER ALAN 100 ÖĞRENCİ BECERİLERİNİ SERGİLEDİ.

Tarsus Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü tarafından 3 okulda eğitim ve öğretim hayatlarına devam eden toplam 100 öğrencinin içerisinde yer aldığı ‘Gülümse Çocuk’ projesi sonucunda öğrenciler, yetenekleri doğrultusundaki öğrendiklerini sahnelediler.

75. Yıl Kültür Merkezindeki ‘Gülümse Çocuk' Projesi etkinliğinde Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mahmut Erin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Emniyet Müdürü Salim Çakan, daire ve okul müdür ve öğretmenleri ile öğrenciler aynı zamanda veliler katıldı.
75. Yıl Kültür Merkezindeki ‘Gülümse Çocuk' Projesi etkinliğinde Çocukların 'Gülümse Çocuk' projesi kapsamında çektikleri videolar izlettirildi.
Proje Koordinatörü ve İlçe Toplum Sağlık Merkezi Başkanı ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsun Kaleli, sağlıklı, güvenli, gözleri parıldayan, gülümseyen yeni nesiller için yola çıktıklarını söyledi.
Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, ‘'çocuklar, gülümserse dünya gülümser' diyerek; velilere ve öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.
Kaymakam Yüksel Ünal, Çocukların büyüme döneminde özellikle velilerin ve öğretmenlerin mutlaka sabırlı davranması gerektiğine işaret etti.
Yapılan konuşmaların ardından ‘Gülümse Çocuk' Projesi içerisinde bulunan Çağlayan Ortaokulu, Lütfiye Benli Ortaokulu ve 100 Yıl Ortaokulu öğrencilerinin gösterilerine geçildi.
Öğrencilerin gösterileri izleyenler tarafından oldukça beğenildi.
Çocukların yaptığı davul şov ise büyük alkış aldı.
Hep birlikte söylenen şarkılarla salonu dolduranlar eğlenceli vakit geçirdi.
Proje ortaklığını İlçe Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Sosyal Dayanışma Vakfı,Kültür Merkezi Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma Müdürlüğü yaparlarken, proje ortaklarının müdürlerine plaket verildi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi