Tarsus’ta lise önünde bıçaklı kavga: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

TARSUS’TA LİSE ÖNÜNDE BIÇAKLI KAVGA: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

Bir okulun önünde iki grubun arasında yaşanan kavga kanla bitti. okulla ilişkisi olmadıkları öne sürülen bir grup genç, okulun dış kapısının önünde bekleyen bazı öğrencilerle henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışmaya başladı. gençlerin taş ve bıçak kullanması üzerine yaşanan kavgada 1 öğrenci hayatını kaybetti, 2 öğrenci yaralandı.

Tarsus'ta bir lise önünde çıkan bıçaklı kavgada 1 öğrenci hayatını kaybetti, 2 öğrenci yaralandı.
Olay, Tarsus ilçesi Kemalpaşa Mahallesi'nde bulunan Sanayi Çarşısı yanındaki 2 ay önce eğitim ve öğretime açılan , Kasım Ekenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde meydana geldi.
İddiaya göre, dışarından gelen sivil giyimli bir grup genç ile öğrenciler arasından başlayan tartışma bıçaklı ve taşlı kavgaya dönüştü.
12. sınıf öğrenicisi Serhat Yıldız, arkadaşlarıyla birlikte okulun giriş kapısı önünde, sivil giysili bir grupla tartışmaya başladı.
Kavga sırasında dışarından geldikleri söylenilen kişiler tarafından öğrenciler darp edilirken, öğrencilerden Serhat Yıldız vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.
Bir öğrenci ise yüzüne taş ve mermer parçaları vurulmak suretiyle yaralanırken, arkadaşlarından birisi ise öğrencileri yaraladıktan sonra kaçan şahısları kovalarken oda aldığı bıçak darbesiyle yaralandı.
Olayı anlatan bir öğrenci okul dışından gelen yaklaşık 10 kişilik grubun arkadaşlarına saldırarak onları bıçak ve taş vurarak yaraladığını hastaneye geldiklerinde ise bir arkadaşının öldüğünü öğrendiklerini ifade etti.
Tarsus Devlet Hastanesine yaralı olarak kaldırılan 3 öğrenciden Serhat Yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Diğer iki öğrencinin tedavisi sürüyor.
Meydana gelen olayın ardından emniyet güçleri okulda yaptıkları çalışmanın ardından olay yerinde buldukları bir bıçağı incelemek üzere emanete alırlarken, olaya karışan şahıs veya şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.
Olay sonrasında ilk etapta Emniyet Güçleri tarafından 4 kişinin gözaltına alındığı kaydedilirken, hayatını kaybeden Yıldız'ın yakınları olayı öğrenince sinir krizleri geçirdiler.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi