Tarsus'taki Gizemli kazı ile yeni bir iddia ortaya atıldı ''Yer Altı Şehri Bulunuyor'

TARSUS'TAKİ GİZEMLİ KAZI İLE YENİ BİR İDDİA ORTAYA ATILDI ''YER ALTI ŞEHRİ BULUNUYOR'

Tarsus'tan tüm ülkeye yayılan esrarengiz kazıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Ayrıca gizemli kazıyla ilgili yeni bir iddia da ortaya atıldı. Buna göre, kazı yapılan evde M.Ö. 300 yılında kurulduğu düşünülen bir yer altı şehrine giriş bulunuyor.

 Son 1 yıldır aralıklarla haberleştirilen ancak dikkat çeken noktanın büyük bir gizem içerisinde devam etmesi olan Tarsus'taki kazı çalışmaları devam ederken dünkü haberimizde 4 farklı girişiminden ve Meclis'te gündeme getirdiği önergelerden hiçbir bilgiye ulaşamayan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı,5. kez gittiği eve yine alınmadı. Eve girmesine polisin izin vermediği Atıcı; sosyal medyadan canlı yayınla çevredeki evleri gösterip ve olayın gizemini anlatmıştı.

Bunun üzerine 82 Evler Mahallesi'nde, birçok evin duvarlarının çatlamasına neden olan ve giriş-çıkışlara izin verilmeyen kazı alanında sondaj çalışması yapıldığı görülürken, kazı yapılan evden yeni görüntüler ortaya çıktı.
Özel harekat polisleri gözetiminde 1 yıldır yapılan esrarengiz kazıdaki tünel ve kurulan iskele cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
Bir polis memurunun defineciler tarafından öldürüldüğü iddiasıyla başlayan kazı bölgesine kimse yaklaştırılmıyor.
GİZEMLİ KAZI İLE İLGİLİ İSE YENİ BİR İDDİA DAHA ORTAYA ATILDI.
A Haber'de ortaya atılan iddiaya göre de esrarengiz kazının nedeni o evde, Roma dönemine ait bir yer altı şehrine giden kapı bulunuyor.
A Haber İstihbarat Şefi Kubilay Gürbek, "Tarsus'un bir özelliği olduğunu, M.Ö 300 yıl öncesine dayanan bir tarihinin olduğunu,Herkesin bu bölgede bir imparatorluk kurduğunu,Yer altı şehirlerinin oluştuğunu, Her imparatorlukta kurulmuş olan gizli yer altı şehirlerinin olduğu bir bölge olduğunu, Meşhur Kırmızı evin ise , Roma dönemine ait olan bir yer altı şehrine açılan kapının bulunduğu bir ev olduğu " iddiasında bulundu.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi