Tarsus Ticaret Borsası 700 öğrenciyi tepeden tırnağa giydirdi

TARSUS TİCARET BORSASI 700 ÖĞRENCİYİ TEPEDEN TIRNAĞA GİYDİRDİ

Tarsus Ticaret Borsası, bu eğitim yılında da öğrencilere destek olma geleneğini bozmadı. Ticaret Borsası yönetimi eğitim yardımı kapsamında 53 okuldan 700 öğrenciyi tepeden tırnağa giydirdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya; Ticaret Borsası olarak geleneksel hale getirdikleri kırtasiye ve giysi yardımıyla çocukların coşkusunu yaşamanın mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.
Emniyet Müdür yardımcısı Oğuz Şahin ise, emniyet teşkilatının huzur ve güvenin sağlanmasındaki bilgi birikimiyle yalnızca güvenlik anlamında değil, ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşları memnun edecek çalışmalara önem veren bir kurum olduklarını belirterek, Tarsus Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında ilçe merkezinde bulunan ilk ve orta okullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencileri her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da maddi açıdan desteklemek, moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla Tarsus Ticaret Borsasının katkılarıyla 700 öğrenciye giyim malzemesi dağıtımı gerçekleştirildiğini ifade etti.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı da konuşmasında, alan el olmanın yerine veren el olmanın önemli olduğunu, bu yardımların güzel bir farkındalık oluşturduğunu söyledi ve minik öğrencilerin yüreklerine dokunarak yardım elini uzatan Ticaret Borsası yönetimine teşekkür ederek daha bir çok projede birlikte hareket edeceklerinin altını çizdi.
Etkinlikte konuşan Kaymakam Yüksel Ünal; atılan bu tür adımların yardımdan ziyade sevgiyi ve imkanları paylaşmak şekliyle ortaya çıktığını,Canı gönülden verilen şeylerin, insanları çok mutlu edeceğini, Bugün burada ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımdan çok sevgilerini paylaştıklarını, Paylaşmanın ve dayanışmanın ne kadar güzel olduğunu anlayıp, anlattıklarını, Devletin yaptığı yardım ve desteklerin, paylaşmanın yanında hayırseverlerin de sevgilerini paylaşma konusunda gösterdikleri hassasiyetleri takdirle karşıladıklarını ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere giysi paketleri dağıtıldı.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi