TOROSLAR’DA 4’ÜNCÜ KARAKUCAK GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

TOROSLAR’DA 4’ÜNCÜ KARAKUCAK GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

Toroslar Belediyesi’nin; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci Yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Karakucak Güreşleri’nde, 223 sporcu er meydanına çıktı.

Soğucak Mahallesi Güreş Alanı'nda Minikler ve yıldızlar kategorilerinde, 26 ile 85+ kilolar arasında yapılan müsabakada; Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen birbirinden başarılı Sporcular, Birincilik Kürsüsüne Çıkabilmek İçin Kıyasıya Mücadele Etti.
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim'in okunmasının ardından başlayan müsabaka öncesinde bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri Karakucak Güreşleri ile ata sporu güreşi genç nesillere sevdirmek ve Türk sporuna yetenekli sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi.
Katılımlarından dolayı tüm davetlilere ve sporculara teşekkür eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, Ağustos Ayı'nın Zaferler Ayı olduğuna dikkat çekerek, özel gün ve haftalarda düzenledikleri bu etkinlikler ile özellikle çocuklarda milli reflekslerin dik ve diri olması için gayret gösterdiklerine vurgu yaptı.
Daha sonra söz alan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise Toroslar Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği karakucak güreşleri ile Türk Milleti'ndeki birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiğini belirtti.
Konuşmaların ardından; minikler ve yıldızlar kategorilerinde mücadele eden sporcuların yanı sıra sporda engelin olmadığını gösteren Türkiye Beyaz Ay Derneği Mersin Şubesi'nin özel sporcuları da er meydanına çıkarak, hünerlerini sergiledi.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın madalyalarını takdim ettiği özel sporcuların gözlerindeki sevinç ve mutluluk ise görülmeye değerdi.
Müsabakanın sonunda dereceye girenlere Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve protokol üyeleri tarafından kupa, madalya ve para ödülü verildi.
Türkiye Güreş Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan da spora ve sporcuya sunduğu desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya federasyon adına teşekkür ederek, bir plaket takdim etti.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi