TOROSLAR’DA BÜYÜKŞEHİR RÜZGÂRI ESTİ

TOROSLAR’DA BÜYÜKŞEHİR RÜZGÂRI ESTİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan birçok hizmetin ‘Ramazan Berekettir, Hizmet İbadettir’ sloganıyla gerçekleştirilen açılış ve temel atma törenleri Ramazan ayının 20. gününde Toroslar ilçesinde düzenlendi.

Ramazan ayının gelmesi ile beraber ilçelerde düzenlediği Ramazan etkinliklerine bu yıl hizmet açılış ve temel atma programlarını da ekleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar ilçesinde açılış ve hizmet tanıtım törenleri düzenledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın katılımıyla gerçekleşen programlarda Başkan Kocamaz, yeni hizmetlerin de müjdesini verdi.
Mahalle ziyaretleri ile başlayan program ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Aladağ, Yeniköy ve Soğucak mahalleleri başta olmak üzere birçok mahalleyi ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kocamaz, mahallelinin sorunlarını dinleyerek, sorularını yanıtladı.
Ziyaretler sonrasında Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ tarafından Toroslar İlçesinde gerçekleştirilen hizmetlerin açılış ve tanıtım törenleri gerçekleştirildi.
İlk olarak Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'na bağlı Kırsala Hizmetler Şube Müdürlüğü personelleri için kurulmuş olan Güzelyayla Yol Asfalt Kırsala Hizmet Şantiyesi Binası'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
Hizmet binası ,Toroslar ve Mezitli ilçe sınırlarını kapsayan mahalle yollarının yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını yürütmek ve kış aylarının olumsuz koşullarında karla mücadele faaliyetlerine ivedi bir şekilde müdahale edebilmek amacıyla kuruldu.
Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu ülkenin gerçek sahiplerinin yaşadığı yerlerde hala hizmet eksikliği olduğunu görmenin çok acı bir durum olduğunu, Ancak yapılan çalışmalarla ve hizmet atağıyla bu ülkenin gerçek sahipleri hak ettikleri hizmeti alacaklarını söyledi.
Yapılan şantiye açılışı sonrasında MESKİ tarafından yapılan Hangediği içme suyu hattı ve Bekiralanı içme suyu hattının açılış törenleri gerçekleştirildi.
Yıllardan beri çözülemeyen içme suyu sorunun çözümü için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi tarafından Hangediği ve Bekiralanı mahallerinin içme suyuna kavuşturulması dolayısıyla mahallelerde iki ayrı tören yapıldı.
Her hizmetin kutsal olduğunu ama su hizmetinin adı gibi aziz bir hizmet olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bölgenin tamamında eksik hizmetlerin tamamlanmaya çalışıldığını söyledi.
Başkan Kocamaz, “Hizmetler er ya da geç yapılır. Ancak önemli olan birbirimize sahip çıkmak, birlik ve beraberliği sağlamaktır” dedi.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise yaptığı konuşmada içme suyu hattı çalışmaları yapılan yerlerde su sorunu yaşandığını söyleyerek, “Suyumuz geçtiğimiz yıllarda şikayet alıyordu, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu içme suyu hattı çalışmasıyla birlikte bu şikayetlerin son bulacağına inanıyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Son olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Mersin Mesleki Eğitim Merkezi'nin tanıtım töreni yapıldı.
Kaba inşaatı biten Engelsiz Mersin Mesleki Eğitim Merkezi tamamlandığında; kentte yaşayan sosyal güvenceden, eğitim, erişim ve kaliteli yaşam imkanlarından yoksun engelli bireylerin mesleki eğitim istihdam ve üretim olanaklarını güçlendirerek toplumsal hayata daha aktif katılımları sağlanacak ve ekonomiye katkı koyma imkanı sunulacak.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi