Uyuşturucu bağımlısı çocuğun ibretlik itirafları

UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ÇOCUĞUN İBRETLİK İTİRAFLARI

Adana’da anne ve babası tarafından terk edilince 10 yaşında düştüğü uyuşturucu batağından 2 yıl sonra kurtulan çocuğun yaşadıkları yürek burktu. Uyuşturucu madde bulmak için hırsızlık yaptığını anlatan çocuk, uyuşturucuyu bıraktığı için şu anda mutlu olduğunu , içenlerin ise bırakmasını istediğini söyledi.

12 yaşındaki çocuğun anne ve babası, doğduğu yıl boşandı. Anne başka bir şehre giderken, baba ise başka birisiyle evlenip kayıplara karıştı.
Ortada kalan küçük çocuğa ise kendi adını taşıyan dayısı sahip çıktı. 10 yaşına geldiğinde arkadaşları tarafından uyuşturucuya, sigaraya ve alkole alıştırılan küçük çocuğun hayatı bir anda karardı.
Okulu bırakan ve 2 yıl boyunca hiç ara vermeden uyuşturucu kullanan küçük çocuk , parası olmadığı zamanlarda ise hırsızlık yaparak ve evdeki eşyaları satarak uyuşturucu parası bulmaya çalıştı. Daha sonra dayısının girişimleriyle Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığının düzenlemiş olduğu “Sevginin Boşluğunu Maddeyle Doldurmayın” projesine katılan küçük çocuk 5 ay önce uyuşturucuyu bıraktı.
Yürek burkan hikayesini anlatan çocuk, uyuşturucu kullandığı zamanlarda madde bulamadığı için krize girdiğini ve çevresindekilere zarar verdiğini söyledi.
Uyuşturucu batağındaki gençlere seslenerek , madde kullanmanın insanı çok yanlış yollara ittiğini ve kendisinin de para için hırsızlık yaptığını belirtti.
Küçük çocuk, Hayatını düzene sokmak istediğini ve devlet büyüklerinden yardım beklediğini söyledi.

 

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi