Vefakar annenin yardım çığlığı

VEFAKAR ANNENİN YARDIM ÇIĞLIĞI

55 yaşındaki Anne doğuştan bedensel engelli olan çocuğunu okutmak için ödünç aldıkları akülü arabayla her gün okula götürüp, getiriyor. Okulla ev arasındaki yaklaşık 5 kilometrelik yolda her gün gidip gelen anne, kış öncesi yetkililerden servis desteği bekliyor.

Doğuştan bedensel engelli oğlunu ilk ve ortaokula tekerlekli sandalye ile liseye de ödünç aldıkları akülü sandalye her gün götürüp getiren, oğlu okuldayken kendisi de okulda bekleyen 3 çocuk annesi Fatma Koçak, kış öncesi yetkililerden servis desteği bekliyor.
Servisçilerden ve başvurdukları yetkililerden bir sonuç alamayan anne, yokuşların da olduğu yolda her gün yaklaşık 5 kilometre gidip gelerek çocuğunu okutmaya çalışıyor.
Çukurova Mahallesi'ndeki evlerinden Akbelen Mahallesi'nde bulunan Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kadar oğlunu getiren anne, okulda okuyan öğrencilerin de, öğretmenlerin de takdirini topluyor.
Okul idaresi de Mustafa için zemin katta büyük bir sınıf ayarlarken, bu yıl ilk defa okula engelli tuvaleti de yaparak Mustafa'nın okuldaki engellerini ortadan kaldırmaya çalışıyor.
Oğlunun durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan anne Fatma Koçak, Mustafa'nın 7 aylıkken doğduğunu ve Erken doğumdan dolayı oğlunun engelli dünyaya geldiğini belirtti.
Şimdi havaların güzel olmasından dolayı bir şekilde oğlunu okula getirip götürebildiğini vurgulayan Koçak, yaşadığı zorlukları anlattı.
Abla Nevis Koçak ise kardeşinin 17 yaşında olduğunu ve fiziksel engelinden dolayı yürüyemediğini kaydetti.
Koçak,Bugüne kadar kardeşini okula götürüp getirmede her zaman problemler yaşadıklarının altını çizdi.
Mustafa Koçak da annesine bir şey olması durumda artık okula gelip gidemeyeceğine dikkat çekerek, okumayı çok sevdiğini ve Yetkililerden sadece kendini ve annesini getirip götürebilecek bir servis istediğini belirtti.
Annesine de her gün dua ettiğini söyleyen Koçak, Anneme bir şey olursa bana kimse bakmaz. Annem kadar bana kimse değer vermez” dedi.

Copyright © 2016 | Güney Tv | Güney'in Güçlü Sesi